Сенат США не виявив доказів втручання України у президентські вибори у 2016 році – ЗМІ

Деякі сенатори-республіканці продовжують стверджувати, що Україна втручалася у президентські вибори у 2016 році

Контрольований республіканцями комітет Сенату США з розвідки не виявив доказів втручання України у президентські вибори у 2016 році, на яких переміг Дональд Трамп. Про це 3 грудня повідомляє CNN із посиланням на джерела.

За словами співрозмовника телеканала, американська розвідка ніколи не писала звіту, у якому б звинувачувала українську владу у втручанні у вибори. Отже, висновки комітету повністю збігаються з висновками американських відомств, які також не виявили доказів втручання України у президентські вибори у США.

Голова комітету Річард Берр зазначив, що деякі офіційні особи з України підтримували Гілларі Клінтон, але не думає, що "хтось втручався на такому рівні, як це зробила Росія".

Сенатор Ангус Кінг розповів, що був на приблизно 25 слуханнях та брифінгах у комітеті з розвідки протягом останніх трьох років, на яких розглядали втручання у вибори 2016 року. Він жодного разу не чув нічого про яке-небудь втручання України.

Сенатор Марко Рубіо також заявив, що дії українських чиновників щодо цих виборів понад усяке порівняння зі спробами втручання з боку Росії.

Однак, як повідомляє CNN, незважаючи на висновки комітету, деякі сенатори-республіканці продовжують стверджувати, що Київ втручався у президентські вибори у 2016 році нарівні з Росією.

Колишня радниця Трампа з питань Росії Фіона Гілл на громадських слуханнях у справі про імпічмент заявила, що Україна не втручалася в американські вибори. "Це вигаданий наратив, який розробили та розповсюдили самі російські служби безпеки. Правда в тому, що Росія була іноземною державою, яка систематично втручалася в наші вибори у 2016 році", – сказала Гілл.

22 листопада видання The New York Times із посиланням на засекречений звіт американських спецслужб написало, що Росія провела спецоперацію з метою перекласти провину за своє втручання у вибори президента США у 2016 році на Україну. Газета пише, що в поширенні дезінформації брав участь і сам президент РФ Володимир Путін, який "почав публічно висувати брехливі теорії".

24 листопада сенатор-республіканець із Луїзіани Джон Кеннеді сказав, що невпевнений, хто саме зламав сервери комітету Демократичної партії перед президентськими виборами у США у 2016 році. За його словами, "це може бути й Україна".

26 листопада Кеннеді заявив, що Україна не намагалася зламати сервери комітету Демократичної партії, зазначивши, що неправильно зрозумів запитання і що комп’ютер комітету партії намагалася зламати Росія. За словами сенатора, він не бачить жодних ознак, що це намагалася зробити Україна.

У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні у процес президентських виборів у країні. У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори у США, щоб допомогти республіканцеві Дональду Трампу здобути перемогу. В оприлюдненій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав розпочати кампанію зі втручання у вибори у США.

Спецпрокурор Роберт Мюллер із травня 2017 року розслідував імовірну змову оточення президента США із Кремлем і втручання РФ в американські вибори.

16 лютого 2018 року міністерство юстиції США висунуло обвинувачення у справі про втручання у президентські вибори 2016 року 13 громадянам Росії і трьом компаніям.

24 березня генпрокурор США Вільям Барр надіслав Конгресу лист, у якому йшлося, що розслідування, яке проводив Мюллер, не виявило доказів свідомої змови Трампа та співробітників його передвиборчого штабу з Росією; також команді Мюллера, за словами Барра, не вдалося довести, що президент США протидіяв правосуддю. Однак факту втручання Росії у вибори під сумнів поставлено не було.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-senat-ssha-ne-znajshov-dokaziv-vtruchannja-ukrajini-v-prezidentskie-vibori-v-2016-rotsi-zmi-1473525.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

КОМАНДА EXPERT:Руководитель:
Белова Ольга Николаевна


Редакционный коллектив.
Журналист: Шмуль Наталья
Журналист: Найденов Виктор


Корреспондент: Виктюк Владислав
Модератор: Савалюк Борис
Корректор: Курченко Денис

ЭКСПЕРТ: опора и основа всего сущего

ЭКСПЕРТ: последнее, что остается от организма, строения, машины… ЭКСПЕРТ:  наиболее важные статьи и новости, на которых держится все информационное поле. И когда описываемые события уже утратили свою актуальность – вы найдете «остатки» на ЭКСПЕРТЕ. Портал «Эксперт»  знакомит аудиторию с широким спектром деловой информации, помогая бизнесу ориентироваться в мире современной экономики, национальной и международной политики и во всех сферах общественной жизни.  Стратегией портала является формирование  качественных СМИ, обслуживающих информационные и интеллектуальные потребности среднего класса. Мы полагаем необходимым создавать актуальную повестку дня, способствующую быстрому эффективному социально-экономическому развитию стран, а также ориентироваться не на проблемы, а на открывающиеся возможности, судить о событиях международной политики.   Также на сайте используются инструменты - регулярно обновляемые основные экономические индикаторы, а также фондовые и валютные индексы. Эта информация дополнена аналитическими материалами ведущих экспертных институтов.  Все сервисы портала позволяют легко находить необходимую информацию, а наличие продвинутой навигационной системы сделает ее поиск комфортным и эффективным.

Дайджест новостей
On Top