Пенсії по-новому: чого чекати українцям від реформи в 2018 році Избранное

Пенсійна реформа в Україні була запущена восени 2017 року але до сих пір залишається безліч невирішених питань і змін, які уряд впроваджує поступово, оскільки реформа вимагає чимало часу і ресурсів.

Уряд вже працює над низкою законодавчих змін у чинній системі. Про те, які нововведення заплановані на 2018 рік, і що чекає українських пенсіонерів у найближчому майбутньому, пише "Сегодня".

Так, нещодавно було анонсовано підвищення пенсій військовим, згідно якого перерахування виплат планується провести для 498 тис. військових пенсіонерів, а саме підвищення пройде в три етапи:Новини
Нові пенсії для військових в Україні: названа дата подвоєних виплат
  • перший етап стартує заднім числом, з січня 2018 р. очікується, що пенсії зростуть у середньому на 1500 тис.₴

  • другий етап запланований на 1 січня 2019 р. завдяки чому додасться близько 750₴

  • третій етап розпочнеться 1 січня 2020 р. і пенсії зростуть у середньому ще на 750₴

В уряді зазначають, що завдяки такому рішенню, виплати військовослужбовцям виростуть як мінімум у два рази. А перші гроші військові повинні отримати вже в квітні цього року. Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів про те, що відомство працює над розробкою механізму, який зробить роль стажу вище ролі заробітної плати при нарахуванні пенсій.

У жовтні минулого року пенсіонери вже отримали надбавки, але, навіть у людей з великим стажем роботи, надбавки виявилися невисокими, тому що перше, що враховується при осучасненні пенсій — це розмір заробітної плати, а не кількість стажу.

"Для цієї категорії пенсіонерів ми продумуємо механізм, як зробити так, щоб роль стажу була більша, ніж роль заробітної плати. Нагадую, що впроваджена пенсійна реформа відобразила ту соціальну реальність, в якій жили люди. І сьогодні ми вже по факту отримали результат, який змушує нас виправити деякі перекоси", — заявив Рева.Новини
Введення нової пенсійної системи в Україні: з’явилося пояснення

Міністр зазначив, що ігнорування трудового стажу громадян стало одним із недоліків пенсійної реформи в 2017 році, який потрібно виправити. За його словами, підготовка до другого етапу пенсійної реформи, який буде реалізовуватися у 2019 році, вимагає нейтралізації дисбалансів, які були виявлені на першому етапі реформування.

Іншим недоліком реформи стало те, що пенсіонери, які працювали після виходу на пенсію, отримали виплати в меншому розмірі. Так сталося через те, що стаж дорахувався, а коефіцієнт, за яким розраховуються пенсії, впав.

Зараз уряд доопрацьовує законопроект про накопичувальну систему пенсійного страхування. Згідно з проектом №6677, накопичувальна система повноцінно почне працювати з 1 січня 2019 року.

У документі прописано, що українці, які молодші за 35 років, будуть зобов’язані збирати на пенсію вже з наступного року. Перший рік буде стягуватися 2% від зарплати, але внесок буде рости на 1% щорічно, поки не досягне 7%. Для тих, хто старше 35 років, участь у накопичувальній системі буде добровільним.

Також, відомо, що систему накопичення на пенсію будуть забезпечувати недержавні фонди.

Експерти пояснюють, що наразі існує обов’язковий внесок — 22% до солідарної системи. Найімовірніше, його відміняти не будуть, а просто додадуть ще необхідний відсоток для накопичувальної системи і, в кінцевому підсумку, українці на пенсію будуть відраховувати 29% від своєї зарплати.Новини
Пенсійну реформу підрихтують: які зміни чекають українців

У багатьох європейських країнах функціонують відразу всі три рівні пенсійної системи (перша — солідарна система, яка діє наразі, друга — обов’язкова накопичувальна система, яку планують ввести на початку 2019 року; і третя — добровільна накопичувальна система).

Як повідомляв "Обозреватель", Міністерство соціальної політики України визнало наявність цілої низки проблем після вступу в силу пенсійної реформи. Для вирішення частини з них глава відомства Андрій Рева анонсував підготовку законодавчих змін.

Зокрема, ініціюється збільшення ролі стажу роботи в порівнянні з зарплатою при нарахуванні пенсії для українців з великою вислугою років.

Раніше керівник Інституту цивільних свобод Галина Третякова пояснила, що для кожного з працюючих українців розмір його пенсії буде розраховуватися з індивідуальної формули.Читайте всі новини по темі "Пенсійна реформа" на сайті "Обозреватель".


Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/pensii-po-novomu-chogo-chekati-ukraintsyam-vid-reformi-v-2018-rotsi.htm”

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

КОМАНДА EXPERT:Руководитель:
Белова Ольга Николаевна


Редакционный коллектив.
Журналист: Шмуль Наталья
Журналист: Найденов Виктор


Корреспондент: Виктюк Владислав
Модератор: Савалюк Борис
Корректор: Курченко Денис

ЭКСПЕРТ: опора и основа всего сущего

ЭКСПЕРТ: последнее, что остается от организма, строения, машины… ЭКСПЕРТ:  наиболее важные статьи и новости, на которых держится все информационное поле. И когда описываемые события уже утратили свою актуальность – вы найдете «остатки» на ЭКСПЕРТЕ. Портал «Эксперт»  знакомит аудиторию с широким спектром деловой информации, помогая бизнесу ориентироваться в мире современной экономики, национальной и международной политики и во всех сферах общественной жизни.  Стратегией портала является формирование  качественных СМИ, обслуживающих информационные и интеллектуальные потребности среднего класса. Мы полагаем необходимым создавать актуальную повестку дня, способствующую быстрому эффективному социально-экономическому развитию стран, а также ориентироваться не на проблемы, а на открывающиеся возможности, судить о событиях международной политики.   Также на сайте используются инструменты - регулярно обновляемые основные экономические индикаторы, а также фондовые и валютные индексы. Эта информация дополнена аналитическими материалами ведущих экспертных институтов.  Все сервисы портала позволяют легко находить необходимую информацию, а наличие продвинутой навигационной системы сделает ее поиск комфортным и эффективным.

Дайджест новостей
On Top