Семерак заявив, що французька компанія готова інвестувати приблизно €1 млрд у сонячну електростанцію на території Чорнобильської АЕС

Семерак: Інвестиція французького уряду €1 млрд в Україні я думаю, це пропорційно двом танковим батальйонам умовних військ НАТО

Французька компанія Engie SA готова інвестувати €1 млрд у будівництво сонячної електростанції на території Чорнобильської атомної електростанції. Про це в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна" розповів міністр екології України Остап Семерак.

Семерак розповів, що два роки тому запропонував інвестувати у проекти з відновлюваної енергетики на території ЧАЕС.

"Цю новину було слабо сприйнято українськими медіа, але вона протягом першого місяця облетіла сторінки таких видань, як The Guardian, Deutsche Welle, Bloomberg та інших. Насправді ми дістали шалений інтерес. Після цього французький уряд інвестував €250 тис. у дослідження, яке вони провели на наше прохання, про можливість реалізації такого проекту, і у нас сьогодні є техніко-економічне обґрунтування, що цей проект можливий величиною в 1,2 ГВт. Для порівняння, це розмір одного енергоблоку на колишній Чорнобильській АЕС. Це дуже серйозна інвестиція, яка за нинішніми цінами оцінюється приблизно в €1 млрд", – сказав міністр.

Він зазначив, що Engie SA кілька тижнів тому заявила про готовність інвестувати у проект.

"Моя ідея, як міністра екології, який запропонував будівництво сонячних станцій у Чорнобильській зоні: ми ці 1,2 ГВт повинні поділити на 10 черг і запропонувати інвесторам, щоб вони прийшли і почали будувати буквально вже сьогодні... Мені відомо, що [французи] звернулися з листом до уряду, оскільки це не є компетенцією лише Міністерства екології, це має бути на найвищому політичному рівні. Інвестиція французького уряду величиною €1 млрд в Україні – я думаю, це пропорційно двом танковим батальйонам умовних військ НАТО, які геополітично захищали Україну. Дуже сподіваюся, що ми будемо акселерувати цей проект", – сказав Семерак.

Аварія на Чорнобильській атомній електростанції у квітні 1986 року стала однією з найбільших промислових ядерних катастроф в історії. За міжнародною шкалою ядерних подій, ухваленою у 1988 року, аварія на ЧАЕС – одна із двох, яку оцінили за максимальним, сьомим, рівнем небезпеки. Порівнянна з нею за масштабами тільки катастрофа на японській АЕС "Фукусіма-1" 2011 року.

20 березня 2017 року Семерак заявляв, що Україна отримала 52 заявки від різних компаній на встановлення об’єктів сонячної енергетики в Чорнобильській зоні відчуження.

Заступник міністра екології та природних ресурсів Наталія Бойко заявляла 13 червня 2017 року, що для розміщення об’єктів сонячної енергетики в зоні відчуження ЧАЕС відібрано масив площею 1 тис. 172 га.

У жовтні 2017 року Семерак заявляв про зацікавленість Engie SA в інвестуванні у будівництво сонячної електростанції на території зони відчуження ЧАЕС.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-semerak-zajaviv-shcho-frantsuzka-kompanija-gotova-investuvati-blizko-1-mlrd-u-sonjachnu-elektrostantsiju-na-teritoriji-chornobilskoji-aes-251885.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

КОМАНДА EXPERT:Руководитель:
Белова Ольга Николаевна


Редакционный коллектив.
Журналист: Шмуль Наталья
Журналист: Найденов Виктор


Корреспондент: Виктюк Владислав
Модератор: Савалюк Борис
Корректор: Курченко Денис

ЭКСПЕРТ: опора и основа всего сущего

ЭКСПЕРТ: последнее, что остается от организма, строения, машины… ЭКСПЕРТ:  наиболее важные статьи и новости, на которых держится все информационное поле. И когда описываемые события уже утратили свою актуальность – вы найдете «остатки» на ЭКСПЕРТЕ. Портал «Эксперт»  знакомит аудиторию с широким спектром деловой информации, помогая бизнесу ориентироваться в мире современной экономики, национальной и международной политики и во всех сферах общественной жизни.  Стратегией портала является формирование  качественных СМИ, обслуживающих информационные и интеллектуальные потребности среднего класса. Мы полагаем необходимым создавать актуальную повестку дня, способствующую быстрому эффективному социально-экономическому развитию стран, а также ориентироваться не на проблемы, а на открывающиеся возможности, судить о событиях международной политики.   Также на сайте используются инструменты - регулярно обновляемые основные экономические индикаторы, а также фондовые и валютные индексы. Эта информация дополнена аналитическими материалами ведущих экспертных институтов.  Все сервисы портала позволяют легко находить необходимую информацию, а наличие продвинутой навигационной системы сделает ее поиск комфортным и эффективным.

Дайджест новостей
On Top