Новинський після зустрічі з Варфоломієм: Напоумлення розколу відбуватиметься на засадах церковних законів і традицій, і іншого не буде

Новинський після зустрічі з Варфоломієм: Напоумлення розколу відбуватиметься на засадах церковних законів і традицій, і іншого не буде

Вадим Новинський: Ми сьогодні під час цієї зустрічі почули, що багато чого, про що казала останнім часом наша влада, включно із президентом України та ЗМІ, не відповідає дійсності

Вселенський патріарх Варфоломій на переговорах із делегацією Української православної церкви Московського патріархату повідомив, що виступає за єдність православ’я, заявив народний депутат від Опозиційного блоку Вадим Новинський, який був присутній на зустрічі, передає кореспондент "Подробностей".

Він зазначив, що священики закликали представників влади не політизувати ситуації.

"Політикам не треба втручатися у справи церкви навіть із благими намірами. Якщо політики не втручатимуться, церковний розкол буде дуже добре подолано за допомогою церковних законів і традицій. І сьогодні ми під час цієї зустрічі почули, що багато чого, про що казала останнім часом наша влада, включно з президентом України та ЗМІ, не відповідає дійсності. Було сказано таке, було висловлено кілька моментів: Вселенський патріархат – за єдність православ’я, його турбота про всі православні церкви, зокрема і про нашу канонічну церкву, і висловлено підтримку лише нашій церкві канонічній на чолі з блаженнійшим митрополитом Онуфрієм. І було сказано, що напоумлення розколу відбуватиметься на засадах церковних законів і традицій, і іншого не буде", – заявив Новинський.

Зустріч ієрархів пройшла в залі офіційних зустрічей Вселенського патріархату, а сам діалог – за зачиненими дверима, переговори тривали більш ніж шість годин. Священики зазначили, що патріарх Варфоломій має намір допомагати українській церкві, тому припускають, що візит до Стамбула може повторитися найближчим часом.

Делегація УПЦ МП для зустрічі із вселенським патріархом Варфоломієм прибула до Стамбула 23 червня, її очолив митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, разом із ним приїхали керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський, Броварський Антоній і митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. За словами митрополита Антонія, Варфоломій заявив, що не хотів би втручатися у справи української церкви, але допомогти вирішити це питання вважає своїм обов’язком.

17 квітня президент України Петро Порошенко заявляв, що "сьогодні Україна як ніколи близька до появи власної автокефальної церкви".

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення глави держави до Варфоломія щодо цього. У документі йдеться, що томос (указ) про помісну церкву "стане не тільки торжеством православ’я, але й актом глибокої історичної справедливості". 22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат почав розгляд прохання України.

Надання томосу про автокефалію Української православної церкви може загрожувати національній безпеці України і розділити країну, заявили в УПЦ МП 25 травня.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/-novinskij-pislja-zustrichi-z-varfolomijem-umovljannja-rozkolu-bude-vidbuvatisja-na-osnovi-tserkovnih-zakoniv-i-traditsij-i-inshogo-ne-bude-252437.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

КОМАНДА EXPERT:Руководитель:
Белова Ольга Николаевна


Редакционный коллектив.
Журналист: Шмуль Наталья
Журналист: Найденов Виктор


Корреспондент: Виктюк Владислав
Модератор: Савалюк Борис
Корректор: Курченко Денис

ЭКСПЕРТ: опора и основа всего сущего

ЭКСПЕРТ: последнее, что остается от организма, строения, машины… ЭКСПЕРТ:  наиболее важные статьи и новости, на которых держится все информационное поле. И когда описываемые события уже утратили свою актуальность – вы найдете «остатки» на ЭКСПЕРТЕ. Портал «Эксперт»  знакомит аудиторию с широким спектром деловой информации, помогая бизнесу ориентироваться в мире современной экономики, национальной и международной политики и во всех сферах общественной жизни.  Стратегией портала является формирование  качественных СМИ, обслуживающих информационные и интеллектуальные потребности среднего класса. Мы полагаем необходимым создавать актуальную повестку дня, способствующую быстрому эффективному социально-экономическому развитию стран, а также ориентироваться не на проблемы, а на открывающиеся возможности, судить о событиях международной политики.   Также на сайте используются инструменты - регулярно обновляемые основные экономические индикаторы, а также фондовые и валютные индексы. Эта информация дополнена аналитическими материалами ведущих экспертных институтов.  Все сервисы портала позволяют легко находить необходимую информацию, а наличие продвинутой навигационной системы сделает ее поиск комфортным и эффективным.

Дайджест новостей
On Top