Ми повинні зробити нашу енергетичну сферу менш уразливою ззовні. Але поки що нічого для цього не зроблено – експерт із питань енергетики Саприкін

Ми повинні зробити нашу енергетичну сферу менш уразливою ззовні. Але поки що нічого для цього не зроблено – експерт із питань енергетики Саприкін Избранное

Саприкін: В умовах бойових дій ми можемо вживати контрзаходів, адекватних воєнній ситуації

Для України небезпечно, коли енергетичними активами країни володіють громадяни Росії, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" незалежний експерт із питань енергетики Володимир Саприкін.

"Такі питання потрібно вирішувати на державному рівні. І це стосується активів не тільки в енергетиці, але і в банківській та інших сферах. Звичайно, для України небезпечно, коли її енергетичними активами володіють іноземці, особливо росіяни. Цю проблему необхідно розглядати через призму енергетичної безпеки країни. Ми повинні зробити нашу енергетичну сферу менш уразливою ззовні. Але поки що нічого для цього не зроблено. Також потрібно розуміти, що росіяни, які володіють енергетичними компаніями в Україні, серйозно ризикують. Побоюючись санкцій, вони не вкладають гроші у ці підприємства і не модернізують їх. Через це страждає кінцевий споживач", – зазначив Саприкін.

На його думку, позбавлення громадян РФ права власності на енергетичні активи України відповідає вимогам воєнного часу.

"Держава має розробити програму для видавлювання з України небажаних власників енергетичних компаній. І питання: що робити з їхніми активами? Діяти потрібно цивілізовано, щоб компанії не "лягли". Це питання необхідно вирішувати так, щоб роботу компаній не було порушено. Видавивши російських власників з України, їхні компанії потрібно буде перепродавати іншим власникам. Звісно, у мирній ситуації дискримінувати інвесторів за національною ознакою не можна. Однак в умовах бойових дій ми можемо вживати контрзаходів, адекватних воєнній ситуації", – зазначив Саприкін.

За словами старшого наукового співробітника Atlantic Council Андерса Аслунда, в 11 із 24 українських обленерго значною часткою володіє російський націоналіст, колишній віце-спікер Держдуми РФ Олександр Бабаков.

"Усіх турбують російські кібератаки на українську енергомережу, і водночас значною її частиною володіє ворог", – сказав Аслунд.

У березні 2017 року парламентарій від "Народного фронту" Андрій Левус заявляв, що президент Петро Порошенко повинен застосувати санкції проти компанії "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна", яка належить російським бізнесменам Євгену Гінеру, Михайлу Воєводіну та Олександру Бабакову, інакше "почнеться процес народної націоналізації".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/mi-povinni-zrobiti-nashu-energetichnu-sferu-mensh-vrazlivoju-zzovni-ale-poki-nichogo-dlja-tsogo-ne-zrobleno-ekspert-z-pitan-energetiki-saprikin-239140.html”

Похожее

Загрузка...

Эксперт. Значения слова эксперт в толковых словарях:

Толковый словарь Ожегова. Эксперт. - специалист, дающий заключение при рассмотрении какого-нибудь вопроса. Пример: Судебные экперт.
Ефремова Т.Ф. Толковый словарь русского языка. Эксперт. Специалист в какой-л. области знания, привлекаемый для того, чтобы высказать свое мнение, дать заключение по какому-л. делу, вопросу.

КОМАНДА EXPERT:Руководитель:
Белова Ольга Николаевна


Редакционный коллектив.
Журналист: Шмуль Наталья
Журналист: Найденов Виктор


Корреспондент: Виктюк Владислав
Модератор: Савалюк Борис
Корректор: Курченко Денис

ЭКСПЕРТ: опора и основа всего сущего

ЭКСПЕРТ: последнее, что остается от организма, строения, машины… ЭКСПЕРТ:  наиболее важные статьи и новости, на которых держится все информационное поле. И когда описываемые события уже утратили свою актуальность – вы найдете «остатки» на ЭКСПЕРТЕ. Портал «Эксперт»  знакомит аудиторию с широким спектром деловой информации, помогая бизнесу ориентироваться в мире современной экономики, национальной и международной политики и во всех сферах общественной жизни.  Стратегией портала является формирование  качественных СМИ, обслуживающих информационные и интеллектуальные потребности среднего класса. Мы полагаем необходимым создавать актуальную повестку дня, способствующую быстрому эффективному социально-экономическому развитию стран, а также ориентироваться не на проблемы, а на открывающиеся возможности, судить о событиях международной политики.   Также на сайте используются инструменты - регулярно обновляемые основные экономические индикаторы, а также фондовые и валютные индексы. Эта информация дополнена аналитическими материалами ведущих экспертных институтов.  Все сервисы портала позволяют легко находить необходимую информацию, а наличие продвинутой навигационной системы сделает ее поиск комфортным и эффективным.

Дайджест новостей
On Top